Programma Eerste Divisie + update

Bron: Nederlandse IJshockey Bond

Deelnemende teams

Amstel Tijgers Amsterdam 2
Dordrecht Lions 2
Eindhoven Kemphanen 2
GIJS Groningen
HIJS Hokij Den Haag 2
Nijmegen Devils 2
Red Eagles Den Bosch 2
Smoke Eaters Geleen 2
UNIS Flyers Heerenveen U19*
Zoetermeer Panters 2
Tilburg Trappers 3
Tilburg Trappers U19*
Nationale vrouwenteam

* = deze teams nemen deel aan de eerste divisie onder de voorwaarden van een 19-plus team
Voorwaarden 19-plus team
Deelname staat open voor spelers geboren in 1997 of later én maximaal 5 spelers geboren in 1994, 1995 of 1996. Deze 5 spelers staan voor het gehele seizoen vast en moeten voor de eerste wedstrijd van de speler voor dit team worden aangemeld.

De 19-plus teams strijden in de Eerste divisie mee om een plaats in de play-offs en om de titel.

Voor de play-offs moeten alle spelers geboren in 1994, 1995 of 1996 minimaal 5 keer op het wedstrijdformulier van een wedstrijd in de reguliere competitie hebben gestaan.

Tegenstanders houden toezicht op vermelding van spelers op de sheet zoals hierboven genoemd:

  • Bij meer spelers op sheet dan daadwerkelijk in de bank of op het ijs wordt de scheidsrechter geïnformeerd.
  • Als speler bij begin 2e periode niet is gearriveerd, mag deze in de betreffende wedstrijd niet meer spelen en wordt zijn naam van het sheet verwijderd.
  • Achteraf reclameren is niet mogelijk.

De twee hoogst eindigende 19-plus teams in de Eerste divisie spelen vervolgens in een finale op 20 maart in Eindhoven om de nationale titel 19-plus  .

Competitie Eerste divisie

De 13 teams spelen een enkele competitie (ieder team speelt uit en thuis tegen elke tegenstander) waardoor elk team 24 wedstrijden speelt in de reguliere competitie.

Halve finale play-offs kampioenschap van Nederland Eerste divisie
In de halve finales spelen de nrs 1 en 4 en de nrs. 2 en 3 tegen elkaar in een best-of-two serie om een plaats in de finale.

Finale play-offs kampioenschap van Nederland Eerste divisie

De winnaars van de halve finales spelen in de finale een best-of-two serie. In de finale heeft het team met de hoogste rangschikking uit de competitie het thuisvoordeel.

WEDSTRIJDSCHEMA

Plaats Dag Datum Tijd Thuis Uit
Tilburg zo 27-09-15 19:00 Tilburg Trappers 3 AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 04-10-15 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Red Eagles ‘s-Hertogenbosch 2
Geleen zo 18-10-15 18:00 Smoke Eaters Geleen AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 25-10-15 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Hijs Hokij Den Haag
Eindhoven za 31-10-15 20:15 Kemphanen Toekomstteam AHOUD Devils Nijmegen
Tilburg vr 06-11-15 20:30 Tilburg Trappers U19 AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 08-11-15 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Dordrecht Lions Toekomst team
Heerenveen za 14-11-15 16:30 UNIS Flyers Heerenveen U19 AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 15-11-15 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Nationale Vrouwen Team
Nijmegen zo 29-11-15 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Zoetermeer Panters Toekomstteam
Groningen zo 06-12-15 18:15 GIJS Groningen AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen vr 11-12-15 20:15 AHOUD Devils Nijmegen Amstel Tijgers Toekomstteam
Nijmegen vr 18-12-15 20:15 AHOUD Devils Nijmegen Tilburg Trappers 3
Den Bosch zo 27-12-15 20:15 Red Eagles ‘s-Hertogenbosch 2 AHOUD Devils Nijmegen
Eindhoven za 09-01-16 17:00 Nationale Vrouwen Team AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 10-01-16 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Smoke Eaters Geleen
Nijmegen vr 15-01-16 20:15 AHOUD Devils Nijmegen Tilburg Trappers U19
Den Haag zo 17-01-16 16:45 Hijs Hokij Den Haag AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 24-01-16 17:30 AHOUD Devils Nijmegen Kemphanen Toekomstteam
Dordrecht zo 31-01-16 20:15 Dordrecht Lions Toekomst team AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen vr 12-02-16 20:15 AHOUD Devils Nijmegen UNIS Flyers Heerenveen U19
Zoetermeer vr 19-02-16 20:45 Zoetermeer Panters Toekomstteam AHOUD Devils Nijmegen
Nijmegen zo 28-02-16 17:30 AHOUD Devils Nijmegen GIJS Groningen
Amsterdam zo 06-03-16 19:00 Amstel Tijgers Toekomstteam AHOUD Devils Nijmegen